Цей навчальний посібник призначений для індивідуальної та групової підготовки соціальних працівників програм профілактики ВІЛ і допомоги ВІЛ-позитивним людям. В ньому представлено матеріали з основних питань, з якими стикаються представники уразливих до ВІЛ груп населення та люди, що живуть з ВІЛ. Ці питання висвітлюються з точки зору стратегії Зменшення Шкоди – ключової стратегії впливу на епідемію ВІЛ/СНІД у світі.

Зміст навчального посібника розроблено з урахуванням потреб соціальних працівників ВІЛ-сервісних організацій, які зазвичай не мають базової освіти з соціальної роботи та/або спеціальної медичної освіти. Посібник містить матеріали, які є базою сучасної соціальної роботи в сфері ВІЛ/СНІД, а також охоплює основні медичні аспекти ВІЛ/СНІД і наркозалежності. Вивчивши ці матеріали, соціальні працівники одержать спеціальні знання, необхідні для кращого розуміння проблем клієнтів і своєчасного реагування на їхні актуальні потреби.      

Проблеми клієнтів у цьому навчальному посібнику представлено у вигляді «уроків», які містять інформаційну (теоретичну) частину та питання для самоконтролю (тести та «ключі» до них). Кожен з уроків представлено у вигляді обов'язкового мінімуму знань з тієї чи іншої теми. Усі уроки розділяються на 2 рівні. Перший рівень – це базовий рівень, який дає огляд тем, пов’язаних з соціально-медичним компонентом надання послуг у проектах зменшення шкоди. Другий рівень – це уроки, які надають інформацію щодо основних аспектів соціальної роботи з сім’ями та особами, що опинилися в складних життєвих обставинах. Теми обрано з урахуванням специфіки проектів, що реалізуються на поточний момент МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Наприкінці цього посібника наведено список рекомендованої літератури з кожної з них. Очікується, що він стане супутником соціальних працівників ВІЛ-сервісу та настільною книгою організаторів соціальної роботи в сфері ВІЛ/СНІД.

Згадування медичних препаратів у тексті посібника не є рекламою, і наводиться виключно з метою зниження ризиків і негативних наслідків вживання ін'єкційних наркотиків.

Соціальні працівники не можуть призначати або рекомендувати ті чи інші медичні препарати без консультації лікаря. Основною тактикою соціального працівника в цьому випадку є супровід та переадресація клієнта до лікаря/медичного працівника для одержання консультації.

Спектр медичних препаратів, що призначаються лікарем або медичним працівником,  визначається проектом і політикою донорської організації, що фінансує проект, а також сферою компетенції організації (наявність ліцензії на надання медичних послуг, наявність у штаті медичного персоналу, надання медико-соціальних послуг і т.п.).

 

Автор ідеї: Людмила Шульга

Авторський колектив: Людмила Шульга, Анатолій Волик, Наталія Нагорна, Ольга Бургай, Тетяна Горячева, Валентина Павленко, Тетяна Дешко, Марина Варбан, Олександра Оксенюк, Наталія Тюленева, Мирослава Дебелюк, Наталя Двінських, Захедул Іслам, Метт Кертіс, Лучано Колонна, Олександр Лебега, Стас Науменко, Ірина Нерубаєва, Микола Павелко, Ірина Ромашкан, Костянтин Талалаєв, Федір Устинченко, Сергій Філіппович, Олександра Даценко, Андрій Храпаль, Олена Єсипенко, Олена Андрухович, Наталя Романова.

Рецензент: Олена Кульбах, лікар-епідеміолог Одеського міського Центру профілактики і боротьби з ВІЛ-інфекцією/СНІД

Редактори: Людмила Шульга, Анатолій Волик, Наталія Нагорна

Коректор: Валентина Божок

Підтримка

alliance ukraine ua BR

Контакти

Команда з технічної допомоги, Розвиток програм

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»

Сообщить об ошибке

Система Orphus